RU  UA

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05

Біткойн став національною валютою Сальвадора: народ проти

У Сальвадорі почалися масові протести, після того як криптовалюта була визнана офіційним платіжним засобом на території країни.

Про це повідомляє euronews.

Сотні людей різних професій вийшли на протест в столиці Сан-Сальвадорі. Громадяни стурбовані, що з використанням криптовалюти і заміною долара США біткоїном в країні ще більше зросте корупція.

Сальвадорська асоціація міжнародних вантажних перевізників зажадала внести поправку в законопроект, скасувавши зобов'язання приймати цифрове золото в якості оплати. В іншому випадку представники галузі заявили, що припинять надання послуг.

"Жоден центральноамериканський перевізник, який уклав контракт з економічним суб'єктом у Сальвадорі, не братиме біткоіни в якості форми оплати, створюючи поділ [між іноземною і місцевою стороною] в секторі", - заявили в об'єднанні.

А ось сальвадорська філія мережі ресторанів швидкого харчування KFC навпаки підтримала легалізацію біткоїна в країні.

Відзначимо, що на початку червня поточного року Законодавча асамблея Сальвадора прийняла закон про визнання першої криптовалюти офіційним платіжним засобом на території країни поряд з американським доларом, який використовують зараз. Президент Сальвадору Найіб Букеле цей закон схвалив.

7 вересня документ вступить в силу. До цього дня в Сальвадорі встановлять 200 банкоматів з опцією конвертації цифрового золота.

Липневе опитування показало, що тільки 20% жителів країни схвалили ініціативу про легалізацію біткоїну.

Легалізація біткоїну перетворить Сальвадор "в притулок для відмивання грошей". Таку думку висловив місцевий економіст Рікардо Кастаньеда в інтерв'ю виданню The Guardian. За його словами, президент Сальвадору Найіб Букеле навряд чи повністю усвідомив значення закону.

За словами члена профспілки робітників Стенлі Квінтероса, примусове поширення біткоїну знищить фінансову систему, тому що не буде кому контролювати або стабілізувати ціни.

"Ми знаємо, що вартість цієї монети змінюється дуже швидко. За лічені хвилини. І у нас немає ніякого контролю над нею", - зазначив він в інтерв'ю Reuters.

Всесвітній банк відмовився допомагати Сальвадору з впровадженням першої криптовалюти, а в МВФ відзначили ризики такої легалізації.