8 вересня Верховна Рада у другому читанні прийняла закон "Про віртуальні активи", який регулює операції з криптовалютою.
Як заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, щоденний обіг віртуальних активів в Україні становить 1 млрд гривень, але "все це знаходиться в тіні". Так ось закон і покликаний вивести ринок цифрових активів в легальну площину.
Про те, що думають про цей закон експерти повідомило видання forklog.
Глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що після підписання закону президентом України регулятори почнуть розробку підзаконних нормативно-правових актів, які стануть "потужними стимулами для розвитку ринку і одночасно захистять українців від шахрайства".
При цьому Шевченко підкреслив, що переживати українцям не варто, єдиним законним засобом платежу в країні залишається гривня. Разом з тим, Шевченко зазначив, що зараз НБУ вивчає можливість запуску власної цифрової валюти.
Партнер юридичної фірми CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Ігор Олехов підкреслив, що прийнятий закон про ВА є рамковим і більшість механізмів і процедур детально в ньому не прописані.
За словами експерта, закон лише визначає і дозволяє віртуальні активи, а практичне застосування повинно бути прописано додатково в підзаконних актах.
"Однак важливо, щоб вони були розроблені вчасно і прийняті одночасно з набуттям закону чинності закону, щоб уникнути ситуації, що ринок буде функціонувати з порушенням закону", - зазначив Олехов.
А ось старший юрист практики інтелектуальної власності АТ Arzinger Микола Рехліцкій вважає, що прийнятий закон пропонує лаконічне регулювання ключових точок для легального обороту ВА в Україні: "Не дивлячись на очевидну необхідність "подружити" віртуальні активи з законодавством в сфері AML і KYC, в законі зроблений важливий крок - віртуальні активи введені в правову систему як об'єкти цивільних прав, що вносить правову ясність в їхній суспільний і комерційний обіг ".
Радник юридичної фірми Kinstellar Дмитро Пшеничнюк зазначив, що закон створює можливість для залучення в Україну світових гравців кріптоіндустріі, таких як Coinbase, Fidelity або Square.
Однак, всі учасники ринку в цілому позитивно оцінили прийняття закону як крок до легалізації криптовалюти.