З моменту легалізації грального бізнесу пройшов рік. Підводячи підсумки роботи ігоркі все частіше звучать заяви про те, що легалізація сфери азартних ігор нібито не виправдала очікувань, оскільки державний бюджет недоотримав від гемблингу, як планувалося, мільярди гривень.
Глава Гемблінг асоціації України Антон Кучухідзе вважає твердження про недоотримання державним бюджетом доходів від грального бізнесу міфом.
Таку думку він висловив на своїй сторінці в facebook.
За словами Кучухідзе, при плануванні доходів бюджету від сфери гемблингу була допущена технічна помилка. За оцінками аналітиків і експертів, прогнозований дохід від прямих ліцензійних платежів повинен був скласти 1-1,5 млрд гривень. Однак, з невідомих причин в проект бюджету була внесена цифра 7,4 млрд.
Тепер же, як каже Кучухідзе, в проекті бюджету на 2022 рік технічна помилка усунена. Доходи від продажу ліцензій на організацію і проведення азартних ігор закладені на рівні 763 млн гривень.
"На мою думку, цифра занижена, і реальні доходи можна очікувати на рівні 1-1,5 млрд гривень. Однак факт відсутності помилки є, безперечно, позитивним", - пише глава Гемблінг асоціації.
Крім того, за трохи більше ніж рік функціонування ринку азартних ігор держава насправді отримала більше 30 млрд гривень, стверджує Антон Кучухідзе.
"Ця сума включає і надходження від ліцензійних платежів, і всі ті гроші, які легальні організатори азартних ігор заплатили у вигляді податків на прибуток, податків за найманих працівників, ПДВ, платежів пов'язаних з орендою приміщень і т.д.", - повідомив глава Гемблінг асоціації.