Асоціація GC-UA звернулася в Комісію з регулювання азартних ігор з вимогою скасувати або змінити рішення про затвердження опису ідентифікаційної карти гравця.
Свої аргументи представники Асоціації виклали в офіційному листі на адресу Регулятора.
На думку представників Gaming Council Ukrainе вступ в силу рішення КРАІЛ за картками гравця заблокує наземні гральні заклади України.
Рішення № 522 "Про затвердження опису ідентифікаційної карти гравця" вступило в силу з 1 жовтня і опубліковано на сайті КРАІЛ.
Виконавчий директор Асоціації Юлія Макарова пояснює, що картка гравця - це витратний матеріал, який легко втратити або пошкодити. Тому організатору азартних ігор доведеться часто її перевипускати. Згідно із законом про азартні ігри - це дозволяється робити для кожного відвідувача казино або слот-залу перед прийомом ставки. Таких карток у гравців може бути кілька - від різних організаторів азартних ігор. А кожен бренд може створювати власні карти за особистим брендбуком.
Так як у кожного організатора азартних ігор своє обладнання для зчитування карток - такі карти індивідуальні для кожного грального закладу. Крім того, картка гравця не потребує спеціального захисту від підробки, адже вхід до грального закладу додатково контролює центральна система онлайн-моніторингу. Інформація про гравця захищена програмним забезпеченням, а оператор отримує всю інформацію в електронному вигляді.
Технічні умови загального вигляду карти гравця виконавчий директор GC-UA називає нелогічними і зазначає, що за основу рішення взято постанову Кабміну про технічному описі бланка службового посвідчення. Але у такого посвідчення і карти гравця різні цілі.
"Для виготовлення ідентифікаційної карти службових осіб необхідно близько тижня. З огляду на специфіку ведення діяльності у сфері азартних ігор, для операторів подібний час виготовлення карти не може бути прийнятним, і може привести до значної втрати відвідувачів, що, в свою чергу, згодом призведе до ретенізаціі ринку азартних ігор і негативно позначиться на інвестиційній та туристичній привабливості України", - пише GC-UA в офіційному листі.
Крім того, процес виготовлення карток гравця потребує значного фінансування, більш того, всього кілька виробників можуть виготовити карту, яка б повністю відповідала вимогам.
У GC-UA також звертають увагу і на те, що ідентифікаційна картка в електронному вигляді відображається в мобільному додатку організатора азартних ігор. За словами виконавчого директора асоціації, фактично це положення зобов'язує оператора розробляти власний мобільний додаток для ідентифікаційних карт гравця.
Юлія Макарова пише, що Рішення №522 не відповідає Закону про азартні ігри.
У GC-UA вимагають скасувати або змінити рішення КРАІЛ. За словами представників асоціації, воно може зупинити роботу операторів азартних ігор. В асоціації також готові приєднатися до робочої групи, щоб поліпшити нормативно-правовий аспект документа.