Представники грального бізнесу України 4 жовтня провели круглий стіл на якому обговорили актуальні проблеми галузі.
Про це повідомив портал gamingpost .
Одне з питань, яке турбує представників ігорки, колізія з обранням членів КРАІЛ. У членів Регулятора в кінці жовтня закінчується термін повноважень, а конкурс по їх обранню поки не призначений. Перший заступник консультаційно-експертної ради при КРАІЛ Борис Баум зазначив, що Регулятор свою роботу через це не припинить. Однак є небезпека, що рішення Комісії, які будуть приняті після 27 жовтня - можуть бути оскаржені.
"За гральним законом, якщо закінчуються повноваження членів КРАІЛ, вони стають виконуючими обов'язки. Але це тільки якщо вони обрані за конкурсом. У нас є окремий закон, який регулює вихід з ковідной системі добору - це окремий закон і вони потрапляють під цей закон. Відповідно, у нас знову є колізія певна. Чекаємо голосування і оголошення конкурсу", - підкреслив Борис Баум.
Крім того, вже на цьому тижні має пройти засідання фінансового комітету, на якому депутати розглянуть поправки до законопроекту 2713-д. Очікується, що документ все ж відправлять на голосування.
"Нам важливіше, щоб цей закон ухвалили в другому читанні, і потім його вже допрацьовувати протягом року, а ніж дискутувати якісь питання, витрачати дорогоцінні хвилини на непотрібні правки. Тому дуже сподіваюся, що податковий закон буде прийнятий, технічні правки прийняті. сподіваюся, що одна правка буде прийнята в тій редакції, яку ми запропонували", - сказав Борис Баум.
Теми зміни податкового кодексу торкнувся і директор компанії "Хвиля 4444" Сергій Іваненко. За його словами, зараз конкурувати з нелегалами практично неможливо.
"Навантаження на бізнес виходить під 140%. Ми оплачуємо податок на прибуток, ми оплачуємо податок на виграш, ми оплачуємо GGR. У нас є норма, яка не дозволяє збільшувати утримання на гральному автоматі більше ніж 10%, тому навіть коли звучить податок на GGR 10% - треба розуміти, що це 30% від того, що ми заробляємо. Чим більше навантаження на легальний бізнес на початку - тим більше розвивається нелегальний ринок. Тому що нелегальному ринку не потрібно виплачувати 18% GGR, не потрібно оплачувати 19,5% податку на виграш - а це відбиває у наших гостей бажання грати легально", - сказав Іваненко.
На думку директора компанії "Хвиля 4444", людям легше піти за ріг пограти, оскільки там навіть наливають безкоштовний алкоголь, роздають сигарети. "Гравці ще вибирають між нами і нелегальним ринком", - говорить Сергій Іваненко.
Як би там не було, навіть без змін в оподаткуванні легальний гральний бізнес уже приніс до бюджету України більше 1 мільярда гривень. А суміжні сфери економіки принесли ще більше. На цей факт звернув увагу керівник юридичного департаменту FAVBET Владислав Кувічкін.
"Як тільки ринок запуститься, сюди прийдуть не тільки іноземні інвестори, але і дуже активно будуть розвиватися розробники програмного забезпечення, ігор, контенту, платіжних систем. Це стане додатковим драйвером для IT-індустрії і додаткові доходи в бюджет", - зазначив Владислав Кувічкін.
У проекті бюджету на 2022 рік від азартних ігор чекають 763 мільйони гривень надходжень. Всі експерти грального ринку висловили впевненість, що з прийняттям змін до податкового кодексу - доходів у бюджет країни буде більше.