На засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики депутатами були обговорені і прийняті поправки до закону 2713-д, який регулює гральний бізнес.
Про це повідомило видання gamingpost. Один зі співавторів законопроекту Олег Марусяк зазначив, що після першого читання до законопроекту надійшло 155 правок, серед яких рішення колізії щодо формування КРАІЛ. Члени комітету 136 правок відхилили, а 19 врахували.
"Відхилені правки стосуються збільшення ставки податку на дохід у порівнянні з редакцією першого читання. Також відхилені пропозиції щодо зміни об'єкта оподаткування, оподаткування виручки замість валового грального доходу. Відхилено правки встановлення різних податків для різних видів грального бізнесу. Відхилено розширення повноважень органів місцевого самоврядування вирішувати або забороняти гральний бізнес на своїй території. Відхилено різні правила оподаткування виграшів резидентів і нерезидентів ", - пояснив Олег Марусяк.
Більшістю голосів члени фінансового Комітету проголосували за те, щоб рекомендувати законопроект 2713-д до розгляду в сесійній залі Верховної Ради.
Основні враховані правки цього законопроекту такі:
- Незапрошенной виграші прирівнюються до безнадійного боргу через рік;
- Виграш менше 10 мінімальних зарплат (65 тисяч гривень) не обкладається податком;
- Аналітичні центри організатора азартних ігор можуть перебувати в Європі, при цьому технічні засоби онлайн-системи, завдяки яким проводиться обробка інформації про гравців і ставках повинні перебувати в Україні.
Що стосується колізії з призначенням членів КРАІЛ, то нардепи вирішили, що формувати Комісію з регулювання азартних ігор повинен Кабінет Міністрів.
У разі прийняття парламентом цих правок у другому читанні, законопроект набуде чинності з 1 січня 2022 року.