Безконтрольний розвиток крипторинку може привести до плачевного сценарію розвитку світової економіки.
Як пише видання psm7.com, до подібного висновку дійшов заступник керівника Банку Англії Джон Канліфф.
На думку Канліфа, світова економіка може зіткнутися з новою фінансовою кризою, яку можна порівняти з крахом іпотечного ринку в 2007-2008 роках.
Банкір відзначає, що з 2016 року сумарна капіталізація криптоіндустріі збільшилася з 16 млрд доларів до 2,3 трлн. доларів. Схожими темпами розростався і іпотечний ринок США, який до 2008 року досяг 1,2 трлн. доларів. Заступник голови Банку Англії звернув увагу на той факт, що цифрові активи по суті нічого не варті, і що вони надзвичайно чутливі до ринкових коливань і коректувань.
За словами Канліфа, за останні п'ять років курс біткоіну падав на 10% протягом доби майже 30 раз. Правда банкір визнав, що на сьогоднішній день криптовалюти поки що не уявляють серйозного ризику, а навпаки здатні вивести фінансові сервіси та послуги на новий рівень.
Однак, на думку заступника голови Банку Англії, чим більше криптоактиви будуть інтегруватися в світову фінансову систему, тим істотніше це може порушити стабільність традиційних фінансових інститутів.
Щоб такого не сталося, центробанкам країн необхідно в терміновому порядку прискорити розробку та впровадження механізмів контролю криптоіндустріі, вважає Канліфф.
Раніше перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова заявила, що у нашої країни є ризик потрапити в чорний список через вільний обіг криптовалюти.
На думку Рожкової, в обігу криптовалюти важливим є питання фінансового моніторингу і всі гравці ринку повинні виконувати законодавство. В іншому випадку в Україну не прийдуть іноземні інвестори.
Як раніше повідомлялося, цифровими активами на своїх рахунках володіють понад 5,5 млн громадян України, що становить 12,73% населення.