Представники грального бізнесу і голова КРАІЛ поділилися своїм баченням, як боротися з нелегальними гральними закладами.
Про це повідомляє ресурс gamingpost.net.
Заступник консультаційно-експертної ради при КРАІЛ Борис Баум зазначив, що за закриття підпільних казино та гральних залів безпосередньо відповідають правоохоронні органи і за законом поліція несе кримінальну відповідальність за бездіяльність у боротьбі з нелегальним гральним бізнесом.
В свою чергу голова КРАІЛ Іван Рудий сказав, що повноважень ловити злочинців у Регулятора немає. Він може тільки подавати заяви в поліцію і збирати звернення громадян. Завдання КРАІЛ - запустити гральний ринок, створити нормативно-правові акти та систему моніторингу, розробити величезну кількість документів.
За словами Рудого, світова практика свідчить про те, що держорганам потрібно 5-8 років для повної адаптації. Комісія повинна знаходити прогалини, щоб "тиснути" нелегальний ринок і максимально підтримувати легальних гравців.
"Легальні гравці є нашими "підопічними". А нелегальний гравець - це підопічний правоохоронних органів. Ми можемо тільки "пушити", і робимо це дуже активно", - говорить Іван Рудий. За словами голови КРАІЛ, протягом десяти років нелегали успішно обходили закон, в цьому у них накопичено величезний досвід.
За словами Івана Рудого, з проблемою потрібно боротися комплексно, а саме вводити санкції проти платіжних систем і компаній, які пропонують свої послуги нелегального бізнесу. Потрібні штрафи, активна взаємодія держорганів і ринку, але для цього необхідно спочатку змінити закон.
А ось CEO і член Supervisory Board Parimatch Tech Максим Ляшко розповів про те, як борються з нелегалами в Англії: "Ми глибоко досліджували ринок Англії перш, ніж туди виходити. Яким чином вони все це регулюють? Принцип в цивілізованих країнах один - рівень сервісу для клієнта повинен бути настільки комфортним, податки настільки зрозумілі і прозорі, що у клієнта не буде необхідності шукати інші "шляхи".
Максим Ляшко висловив упевненість, що Україна вже на цьому шляху.