RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00

Китайські майнери криптовалют приносять Казахстану від $230 млн. на рік

Майнінг криптовалюти є прибутковою справою для будь-якої країни. Наприклад, Казахстану це приносить щороку 230 мільйонів доларів.

Про це в інтерв'ю Forbes.kz заявив глава Національної асоціації блокчейн і індустрії дата-центрів республіки Алан Дорджієв.

За його словами, заявлені цифри враховують лише офіційних майнерів. Якщо ж брати до уваги і "сірих" добувачів криптовалют, то суму сміливо можна помножити на два.

Також повідомляється, що казахстанська енергетична компанія АТ KEGOC отримує від майнерів 30,4 млн. доларів на рік тільки за транспортування електроенергії своїми мережами.

За прогнозами експертів, пише видання, легальний майнінг у найближчі п'ять років може дати Казахстану понад 1,5 млрд доларів надходжень до економіки. Потенційні податки становитимуть понад 300 млн доларів.

Водночас Дорджієв застеріг місцеву владу від регулятивних санкцій для ринку майнінгу криптовалют. Він стверджує, що обмеження за обсягом споживаної електроенергії не тільки "зведуть нанівець багаторічні зусилля по залученню іноземних інвесторів", але також "позначаться на фактичному притоці грошей в економіку Казахстану".

Як зазначає те саме джерело, через попит майнерів Казахстан зіткнувся з дефіцитом електроенергії.

Цікаво, що майнять криптовалюту не казахи, а китайці, які перебралися в Казахстан через репресії на майнерів в своїй країні.

Як повідомлялося раніше, влада канадського міста Норт-Ванкувер вирішила використати майнінг біткоїнів для опалення житла.

Міський енергооператор уклав 12-річний контракт із майнінговими компаніями MintGreen та CSO Blockstream на постачання тепла.

Компанія MintGreen використовуватиме цифрові котли для рекуперації понад 96% електроенергії, яка йде на видобуток криптовалюти, теплову енергію для опалення та потреб промисловості.

Запустять пілотний проект у 2022 році.