З легалізацією грального бізнесу у територіальних громад з'явився просто унікальний шанс отримати в свої бюджети сотні мільйонів гривень.
Так вважає експерт аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник.
"Єдина вимога, - вважає Мельник, - забути про популізм. Забути про передвиборчі розповіді, що гральний бізнес - це суцільне зло, забути про інформаційні міфи-жахіття, якими нас годували останні років десять, і тверезо поглянути на ситуацію".
На думку експерта, зараз у країні економічна криза, а тому рішення не підвищувати ціни на комуналку ляжуть на місцеві бюджети, оскільки хтось має компенсувати постачальникам тепла та газу різницю між ринковими цінами та встановленими для населення.
Центральна влада у цьому навряд чи допоможе, вважає експерт. Але допомогти цьому зможе гральний бізнес.
Мельник наводить приклади двох обласних центрів: Львова та Хмельницького. У першому влада дозволила відкривати гральні заклади та отримала в бюджет від ліцензійних платежів понад 50 млн грн.
Влада Хмельницького розповідала, що заборонить гральний бізнес на території всієї області і пишається своєю принциповою позицією.
"Але коли в бюджеті не стане грошей на зарплати вчителям і надбавки лікарям, тоді я подивлюся на скільки вистачить цієї принциповості", - пише експерт.
Микола Мельник нагадав місцевій владі, що відповідно до чинного законодавства половина ліцензійних платежів, які оплачуються операторами гемлінгу, йдуть до місцевих бюджетів. Але оскільки українські ліцензійні платежі одні з найвищих у світі, то може йтися про десятки мільйонів гривень.
"На мою думку, ми дуже скоро побачимо, як громади наввипередки почнуть бігти до інвесторів з пропозиціями розмістити наземні гральні заклади саме в них", - припустив експерт і назвав дві причини.
Перша - громада отримає не лише 50% від ліцензійних платежів, а й нові робочі місця та вливання грошей з боку інвесторів.
Друга причина – боротьба з нелегальним гральним бізнесом та його негативним шлейфом, у тому числі лудоманами та шахрайством з боку підпільників.
"Оператор, який витратив на ліцензію десятки мільйонів гривень, кістками ляже, але не допустить до свого закладу особу, яка не досягла 21-річного віку, або особа, занесена до реєстру залежних від гри. І вже точно не гратиме з процентом віддач з автоматом. З такими дорогими ліцензіями простіше дотримуватися закону, ніж порушувати його", - робить висновок Микола Мельник.
Нагадаємо, що 17 листопада КРАЇЛ ухвалила рішення видати ліцензію на провадження діяльності в залах гральних автоматів ТОВ "АЙФАР ГРУП". Заклади відкриються у Дніпрі та Харкові.