Багато українців не уявляють, що таке криптовалюта і як за допомогою неї заробляти.
А ось влада канадського міста Норт-Ванкувер вирішила поставити криптовалюту на службу городян, а саме використовувати майнінг біткоінів для опалення житла.
Про цей цікавий проект повідомляє nasdaq.
За інформацією видання, міський енергооператор уклав 12-річний контракт з майнінговими компаніями MintGreen і CSO Blockstream на поставку тепла.
Компанія MintGreen буде використовувати цифрові котли для рекуперації більше 96% електроенергії, яка йде на видобуток криптовалюти, в теплову енергію для опалення та потреб промисловості.
Запустять пілотний проект в 2022 році. За задумом міської влади, подібний підхід запобіжить викидам в атмосферу понад 20 тис. тонн парникових газів.
В даний час більше 97% тепла для постачання Норт-Ванкувера виробляють гідроелектростанції. Також використовується енергія котлів, що працюють на природному газі, теплові насоси, технології рекуперації тепла від охолодження будівель і сонячні теплові панелі.
У 2019 році міська рада Норт-Ванкувера звернувся до жителів з пропозицією знизити викиди парникових газів на 80% до 2040 року в порівнянні з рівнем 2007 року і вийти на нуль до 2050 року.
Більш того, в 2029 році вступить в силу запропонований урядом податок на викиди вуглецю в розмірі 170 канадських доларів за тонну. Це призведе до збільшення вартості природного газу і, відповідно, зростання вартості комунальних послуг. Щоб згладити зростання цін, міська рада Норт-Ванкувера і почала просувати програму енергозбереження.
Варто зазначити, що місто Норт-Ванкувер з населенням понад 60 тис жителів, входить в агломерацію Великого Ванкувера. У місті стрімко зростає кількість жителів і тому йому потрібні додаткові потужності для опалення будинків і підприємств.
Таким чином, ініціатива міської ради Ванкувера опалювати місто енергією від майнінгу біткоінів, стане новітнім прикладом співпраці криптоентузіастов і енергетиків. Причому, енергія, що виробляється при майнінгу криптовалюти, не завдає шкоди екології.
Можливо, подібну ініціативу підхоплять і українські енергетики.