Експерти Гемблінг асоціації України провели ряд досліджень в рамках проекту "Індекс подій UGC". Ці дослідження присвячені річниці легалізації ринку азартних ігор.
Як зазначає на своїй сторінці в Фейсбук Гемблінг асоціація України, актуальними темами дослідження стали такі:
- оподаткування;
- боротьба з нелегальними гральними закладами;
- формування КРАІЛ;
- засади відповідальної гри.
Що ж до оподаткування ігорки, то 82,4% експертів вважають ухвалення закону 2713-Д актуальним. Дві третини експертів погодилися з тим, що зміни, які принесе закон у сферу фіскалізації гемблінгу, зроблять ситуацію на азартному ринку справедливішою та збільшать ефективність збору податків.
Боротьбу з нелегальними гральними закладами, на думку більшості експертів, однаково мають вести МВС та КРАІЛ. На другому місці за пріоритетністю – СБУ та на третьому – Бюро економічної безпеки.
Серед інструментів боротьби з нелегальним ринком дві третини опитаних (67%) обрали кримінальне покарання для власників та організаторів, 20,8% експертів відзначили запровадження санкцій проти фінансових установ, які беруть гроші на рахунки нелегальних закладів. За штрафи висловились 8,3% експертів.
З приводу формування КРАІЛ більшість експертів (95,5%) висловилися за негайне рішення колізії. На їхню думку, потрібно якнайшвидше внести зміни до ст.7 Закону України №768-IX "Про державне регулювання діяльності щодо організації проведення азартних ігор".
Щодо дослідження про відповідальну гру експерти оцінювали, наскільки адекватно в Україні просуваються принципи такої гри. Ніхто з опитаних не вважає, що споживачі добре розуміють, що таке відповідальна гра.
Більшість респондентів (46,7%) вважають, що гральні заклади неадекватно просувають відповідальне споживання азартних ігор.
Водночас, 66,7% опитаних відповіли, що КРАЇЛ адекватно просуває поняття відповідальної гри. Першість у цьому питанні здобули громадські організації.