Криптовалюта продовжує займати дедалі більше місця в економіці Сальвадора. Днями уряд цієї країни уклав угоду з Blockstream та iFinex (материнська компанія Bitfinex і Tether) для розміщення біткоін-облігацій обсягом $1 млрд у мережі Liquid Network.
Як повідомляє forklog, половину прибутку від продажу облігацій держава направить на розвиток інфраструктури майнінгу першої криптовалюти на геотермальній вулканічній енергії. Інша половина піде на покупку цифрового золота для державного трасту.
У Blockstream вже заявили, що пропозиція облігацій буде привабливою для широкого кола інвесторів, насамперед криптовалютних, а також осіб, які шукають прибутковість, ходлерів та звичайних людей.
Обробкою випуску займеться платформа для торгівлі токенізованими акціями Bitfinex Securities. У рамках угоди остання допоможе уряду Сальвадора розробити нормативну базу для цифрових фінансових інструментів на базі блокчейну.
Після набуття чинності новим правовим режимом Bitfinex Securities отримає ліцензію на роботу в країні.
У Blockstream зазначили, що поява нормативної бази "може прокласти шлях" для інших токенів, випущених у Liquid Network, як Blockstream Mining Note (BMN) або Exordium (EXO).
Президент Сальвадора Наіб Букеле, який активно просуває криптовалюту, вже анонсував будівництво вздовж затоки Фонсека Біткоїн Сіті. Для постачання міста енергією біля вулкана, розташованого у регіоні, зведуть геотермальну електростанцію. Її потужності також використовуватимуть для майнінгу біткоїну.
Президент Сальвадора Наіб Букелє. Фото: vecer.press
За словами глави держави, Біткоїн Сіті стане повноцінним мегаполісом з житловими та діловими кварталами, ресторанами, аеропортом, морським портом та залізничним вокзалом. Місто стане особливою економічною зоною, в якій не стягуватимуть податки на дохід, майно, приріст капіталу та заробітну плату.
Як повідомлялося раніше, біткоїн став у Сальвадорі офіційною грошовою одиницею. Так ось, за це рішення владу Сальвадора розкритикував Міжнародний валютний фонд.
У своєму огляді кредитна фінансова організація заявила, що криптовалюта не повинна використовуватися як легальний платіжний засіб, оскільки, враховуючи високу волатильність ціни біткоїну, тягне за собою ризики для споживачів, а також фінансової цілісності та стабільності.
Експерти МВФ, які відвідали Сальвадор, рекомендували уряду країни "звузити сферу дії закону про біткоїн і посилити регулювання, а також нагляд за новою платіжною системою".
Фахівці також додали, що владі Сальвадора слід розглянути заходи щодо обмеження умовних фіскальних зобов'язань.
Але, у відповідь на заяви і попередження МВФ президент Сальвадора Наіб Букела сказав, що не згоден з організацією по частині критики рішення про легалізацію біткоіну.