RU  UA

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00

Завод Коломойського майнив криптовалюту, отримуючи електроенергію за знижкою

З лютого 2021 року на Запорізький завод феросплавів, що входить до орбіти Ігоря Коломойського, почали імпортувати великі партії обладнання для майнінгу криптовалюти. У цей же період завод отримував дешеву електроенергію від фірми "Юнайтед Енерджі".

Про це у своєму розслідуванні повідомляє проект "Схеми" .

Як стало відомо розслідувачам, "Юнайтед Енерджі" також входить до орбіти Коломойського. Так ось, ця компанія купила електроенергію у державного "Енергоатому" зі знижкою. Законність закупівлі може бути предметом офіційного розслідування правоохоронних органів.

У розслідуванні наголошується, що грузинська компанія Georgian Manganese, яка також входить до орбіти олігарха Коломойського, відвантажила понад 1 200 блоків фірми Bitfury – на суму майже три мільйони доларів. У березні – ще близько 1400 блоків.

У цей же період майже 12,5 тисячі блоків обробки інформації та стільки ж блоків живлення фірми Bitmain за понад 6 мільйонів доларів Запорізький завод придбав у двох гонконгських фірм.

Такі пристрої використовують для виробництва найпопулярнішої криптовалюти – біткоїнів.

У грудні 2020 року, перед тим, як на завод почали завозити обладнання, відбувся аукціон, на який відокремлений підрозділ НАЕК "Енергоатом" - "Енергоатом-трейдинг" - виставив великий обсяг електроенергії. Велику його частину зі знижкою придбав трейдер "Юнайтед Енерджі". Замість первісної вартості в 1,4 гривні, одна кВт-година обійшлася компанії пов'язаної з Коломойським у 1,15 гривні.

Таким чином, державний "Енергоатом" міг недоотримати майже 3 мільярди гривень із запланованих, йдеться у розслідуванні.

Журналісти "Схем" підрахували, що якщо взяти все завезене з Грузії та Китаю обладнання, включити його цілодобово на всю потужність, це може принести запорізькому заводу близько 80 біткоїнів на місяць. Станом на 8 грудня 2021 року це становило понад 4 мільйони доларів.