Неприйняття Верховною Радою законопроекту про оподаткування азартних ігор може бути вигідним людям, пов’язаним з азартними іграми.
Таку думку висловив перший заступник голови Консультативної ради КРАІЛ Борис Баум.
За словами Баума, представники грального ринку сподівалися, що зможуть домогтися ухвалення закону про зміну Податкового кодексу, проте цього не сталося.
Законопроект 2713-д двічі включали до порядку денного парламенту, але депутати так і не дійшли до розгляду цього року.
"На жаль, цього не сталося, хоча ми доклали максимум зусиль, щоб це сталося. Ми виступали на фракціях, переконували депутатів. На мою думку, голосування точно відбулося б, якби законопроект винесли до зали. Я вважаю, що це був явний саботаж", – зазначив Баум.
Перший заступник голови Консультаційно-експертної ради КРАІЛ вважає, що неприйняття цього законопроекту може бути вигідним декільком людям, пов'язаним з гральним бізнесом. Водночас, на іншій шальці терезів лежить велике бажання бізнесу, щоб законопроект був прийнятий.
"Обурення викликає той факт, що був прийнятий основний закон, але до нього не були прийняті зміни до Податкового кодексу. Це просто якесь правове беззаконня. Чому депутати не звертають на це увагу, незрозуміло. Це велике розчарування. І ми розбиратимемося, що робити з цією історією", - обурюється Баум.
Борис Баум нагадав, що в основному законі прописано фактичне скасування потрійної ліцензії, якщо буде запроваджено систему онлайн-моніторингу.
Експерт запевнив, що в січні будуть надані всі акти для запуску онлайн-моніторингу.
"Наше завдання на наступний рік - впровадження онлайн-системи, яка дозволить скасувати потрійну податкову ставку. Але вона не вирішує питання з виграшем гравців, що було для нас дуже важливо. Також це не вирішує питання уніфікації GGR", - підсумував Баум.
Нагадаємо, що Антимонопольний комітет України у грудні відмінив результати тендеру на розробку державної системи онлайн-моніторингу.