RU  UA

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05

Неправильна модель оподаткування та якість роботи КРАІЛ - Марченко пояснив недоотримання 6 млрд від грального бізнесу

Поточна модель оподаткування грального бізнесу, фактично, взагалі не передбачає надходження грошей до бюджету. Депутати давно мали вирішити це питання, але досі не спромоглися цього зробити. З цим і пов’язане значне недоотримання коштів державним бюджетом від грального бізнесу.

Таку заяву зробив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі "Апостроф ТV, відповідаючи на запитання Миколи Вересня, чому замість запланованих в бюджеті на 2021 рік майже 7,5 млрд грн від "ігорки" під кінець року отримано лише 1,3 млрд грн.

"Тут питання - що модель оподаткування, яка на сьогоднішній день чинна, не передбачає того, що на ринок приходять нові гравці, і не передбачає взагалі надходженння коштів до бюджету. Тобто, коли ми рахували 7,4 млрд в нас було побажання змінити модель оподаткування. Це б залучило нових гравців, вони б купували ліцензію і платили податки. А так вийшло, що тільки ті хто захотів купити ліцензію, ті й заплатили в бюджет. Це якраз та сума яку ви назвали", - пояснив Марченко.

За словами міністра, у тому, що систему оподаткування грального бізнесу досі не змінено, винна Верховна Рада, яка так і не спромоглася розглянути відповідний законопроект.

"Скажемо так, ми не "дожали" це питання. В кінці вже хотіли голосувати за зміни до податкового кодексу, але там щось помінялось. В них (депутатів, - ред.) часто так буває", - сказав міністр фінансів.

На думку Сергія Марченка, відповідальність за недоотримання коштів може також лежати і на Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

"Зараз у нас створили цілий орган, який займається азартними іграми та лотереями – КРАІЛ. Раніше у мене в міністерстві фінансів цим займалося троє людей, а зараз ціла комісія", - розповів міністр.

Однак, за його словами, коефіцієнт корисної дії КРАІЛ "бажає кращого".

"Тому я так скептично ставлюся. Ми то в бюджеті поставили, знайшли механізми, як компенсувати недостачу цих коштів (мова про недоотримані бюджетом близько 6, млрд грн, - ред.) Але, я розумію, наболіло питання. Це критично. Треба бюджет наповнювати і з таких джерел", - резюмував Марченко.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Фортуна
Теги: