RU  UA

Неділя, 16 лютого
  • НБУ:USD 41.28
  • НБУ:EUR 42.95
НБУ:USD  41.28

Понад півсотні країн запровадили обмеження на криптовалюти, а США мають намір їх регулювати

51 країна світу різною мірою обмежує використання у себе цифрових активів.

Такий висновок міститься в опублікованому цього тижня звіті Юридичної бібліотеки Конгресу США, пише psm7.

Дослідники зазначають, що у 2018 році, коли публікувався подібний звіт, було виявлено 8 країн із абсолютною забороною криптовалюти та 15 із неявною. Проте на сьогоднішній день співвідношення вже становить 9 до 42 юрисдикцій відповідно.

Серед країн де запроваджено повну заборону використання криптовалют числяться: Алжир, Бангладеш, Єгипет, Ірак, Марокко, Непал, Катар, Туніс і Китай. В інших країнах, де крипторинок обмежений лише частково, зазначаються такі види заборон, як блокування криптобірж та операцій банків з обміну чи переведення криптоактивів.

До таких держав належать: Казахстан, Туреччина, Індонезія, Малайзія, Саудівська Аравія та більшість африканських країн.

Крім того, на території 103 держав запроваджено різні законодавчі обмеження, зокрема, оподаткування операцій з криптоактивами, заходи щодо протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму тощо.

Як зазначають дослідники, до таких країн належать практично всі члени Євросоюзу за винятком Болгарії, де токени, як і раніше, не обкладаються податками.

А ось у США закликали не обмежувати обіг криптовалюти, а хочуть її регулювати.

Так, сенатор США Синтія Ламміс пообіцяла у 2022 році подати законопроект, покликаний забезпечити ясність регулювання криптовалюти. Про це повідомляє Bloomberg.

Документ сенатор характеризує як "всеосяжний". До нього планують включити низку питань — від оподаткування до захисту прав споживачів.

Синтія Ламміс

Помічник Ламміс розповів виданню, що законопроект, якщо його буде ухвалено, надасть державним органам чітке керівництво з контролю над ринком криптовалют. Сенатор планує уточнити класифікацію цифрових активів і ввести правила для емітентів стайблкойнов.

Ініціатива також передбачає створення відповідального регулювання ринку наглядового відомства. Останнє перебуватиме під спільним контролем SEC та CFTC.

До речі, Ламміс сама інвестує в криптовалюти і закликала своїх передплатників у Twitter звернутися до сенаторів із проханням підтримати законопроект.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Фортуна
Теги: