Міністерство енергетики країни зобов'язало місцевих майнерів відключити обладнання для видобутку цифрової валюти.
Як повідомляє psm7.com, заборона на майнінг буде тимчасовою і діятиме до кінця зими.
Причину такого рішення влада Ірану пояснила дефіцитом електроенергії в найхолодніші місяці року. У Тегерані заявляють, що при майнінгу біткоїнів використовується дуже багато електроенергії, що призводить до її перепадів.
До речі, влада Ірану вдалася до такого рішення вже вдруге за рік. Першу заборону на криптодобич було введено в травні. Тоді керівництво країни заявляло, що державні електромережі не витримують такого зростання споживання електроенергії, і на тлі високої температури повітря аварії трапляються дедалі частіше.
Заборона була знята лише 22 вересня. Тепер же Міністерство енергетики знову запровадило заборону, тепер уже через низьку температуру повітря.
Проте заборона на майнінг не зупиняє нелегальних криптодобувачів. Отримуючи донос про підпільну криптоферму, правоохоронці традиційно проводять на них облави.
Так, влітку силами поліції та спецслужб було конфісковано понад 7000 майнінгових пристроїв. Найбільшу криптоферму було виявлено на покинутому заводі в столиці країни Тегерані.
Варто зазначити, що раніше Іран був одним із світових лідерів у галузі видобутку криптовалют, забезпечуючи до 4% від загальної хеш-потужності мережі.
Раніше повідомлялося, що в Telegram запустили вірус, який краде криптовалюту. Страждають від нього в основному інвестори-початківці в цифрові активи.