Дедалі більше країн почало вводити заборону чи обмеження на видобуток найпопулярнішої криптовалюти.
Як повідомляє gamingpost.net, з літа 2021 року кілька країн вже ввели заборону на виробництво криптовалюти. Майнінг офіційно заборонили у Китаї, Казахстані та Ірані, а також у частково визнаному Косово. А в Індонезії влада заборонила транзакції з криптовалютою.
Не виключено, що найближчим часом таку заборону запровадять і в країнах Європи. Наприклад, Швеція вже направила запит до органів ЄС із пропозицією заборонити майнінг. До вимог сусідів у регіоні приєдналася і Норвегія.
Крім того, майнінг криптовалюти залишається під питанням і в США. Справа в тому, що в багатьох штатах через видобувачів електронних грошей перевантажено електромережі.
Основних проблем, з якими стикаються країни, куди перемістили свій бізнес майнери з Китаю, дві. Перша – це перевитрата електроенергії. Друга полягає в тому, що багато криптоздобувачів намагаються підключитися до мереж незаконно, а це посилює і без того непросту ситуацію. Зазначається, що у деяких країнах майнери споживають близько 4% від сумарного навантаження електромереж.
Тому, як зазначають експерти, крипторинок опинився під загрозою, а майбутнє Bitcoin та інших криптовалют залишається під великим питанням.
У Рахунковій палаті США раніше заявили, що криптовалютні кіоски, свого роду банкомати для криптовалют, мають суворо регулюватися через ризик їх використання для торгівлі людьми та наркотиками.
Аналітики також звертають увагу на той факт, що процес купівлі криптовалюти сьогодні досить простий. Тому цей інструмент часто використовується злочинцями. У Рахунковій палаті США заявляють, що правоохоронні органи та федеральні агенції не завжди можуть визначити місце розташування конкретних криптоматів, коли це необхідно.