Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей надала звіт про свою діяльність та розповіла про плани.
Про це повідомляє gamingpost.net.
У 2021 році КРАІЛ працювала за трьома основними напрямками: реалізація закону "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор", створення необхідних законів та нормативно-правових актів, що регулюють діяльність операторів та гравців та забезпечення умов для ведення бізнесу.
Регулятор вирішував питання щодо сертифікації грального обладнання, ліцензування підприємств, які надають послуги азартних ігор. КРАІЛ здійснювала контроль за гральним ринком, вела боротьбу з нелегалами, а також запровадила реєстр лудоманів.
П'ять разів КРАІЛ змінювала план підготовки регуляторних актів на 2021 рік. За підсумками року було розроблено 15 проектів регуляторних актів (чотири постанови Кабміну та 11 проектів рішень КРАІЛ). Дев'ять із них було прийнято.
КРАІЛ вдалося запустити легальний ринок гемблінгу. З цією метою було ухвалено дев'ять регуляторних актів.
Комісія розпочала розробку нормативно-правової бази щодо діяльності лотерей. Готові документи в КРАІЛ обіцяють подати у першій половині поточного року.
Відзначили у КРАІЛ і недоліки в роботі. Так, не вдалося запровадити державну систему онлайн-моніторингу. Проект відповідного регуляторного акта не вдалося погодити з Міністерством фінансів, Державною податковою службою та Державною службою фінансового моніторингу.
Одним із "каменів спотикання" між КРАІЛ та Мінфіном стала також вимога вносити до Державної системи онлайн-моніторингу інформації про гравців, зокрема – їхні персональні дані.
Глава КРАІЛ Іван Рудий зазначив і головні напрямки роботи Регулятора у 2022 році.
Насамперед, це виконання плану з відрахувань до держбюджету. Тільки від ліцензійних платежів розраховують перерахувати 1,5 млрд. гривень.
Також КРАІЛ має намір посилити міжнародне співробітництво та запозичити закордонний досвід у боротьбі з ігровою залежністю та нелегальним онлайн-сегментом.
Комісія визначила способи боротьби із нелегалами:
- Отримання можливості блокувати банківські трансзакції суб'єктів, які працюють нелегально;
- звертатися до Google та Apple щодо блокування нелегальних додатків у App Store та Google Play.
Ще кілька завдань, які поставив перед собою Регулятор:
- спростити процедуру видачі ліцензій;
- встановити зрозумілі правила щодо сертифікації грального обладнання;
- звести до мінімуму бюрократичну тяганину для легальних операторів;
- зробити контроль із боку держави ефективнішим.
Раніше повідомлялося, що 18 січня відновила роботу КРАІЛ, яка була призупинена через відсутність кворуму і вирішила надати дві ліцензії на букмекерську діяльність.