RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00

Стало відомо у яких країнах криптоактиви звільнені від податків

Останнім часом все більше країн по всьому світу почали "гнобити" криптовалюту. У якихось державах електронну валюту заборонено взагалі, у якихось – частково. Але є країни, де крипта почувається вільно.

Про це повідомляє psm7.

Сальвадор - перша країна у світі, яка визнала біткоін законним платіжним засобом. Влада сподівається таким чином залучити більше інвестицій в економіку. Крім того, президент країни звільнив іноземних інвесторів від сплати будь-якого податку на прибуток з біткоінів.

Німеччина хоч і не повністю звільнила віртуальну валюту від податків, але запровадила специфічні правила оподаткування, що допомагають інвесторам уникнути сплати збору. Криптовалюти у країні розглядаються не як капітал, а як приватні гроші. Якщо громадянин тримає їх понад рік, а потім продає, обмінює чи витрачає, то він не сплачує з них податок.

У Португалії з 2018 року всі доходи від продажу криптовалюти не оподатковуються. Також у цій країні крипто-транзакції звільнено від податку на приріст капіталу чи ПДВ.

Мальта також звільняє від податків криптоінвесторів. Тут відсутій податок на приріст капіталу та ПДВ.

У Сінгапурі немає податку на приріст капіталу. Однак, якщо бізнес приймає криптовалюту як оплату за товари або послуги, то зобов'язаний сплачувати податок на прибуток.

Влада Малайзії не розглядає криптовалюти як капітальні активи або законний платіжний засіб, а тому транзакції з ними не обкладаються податком для індивідуальних інвесторів. Втім, угоди з криптовалютою звільняються від оподаткування лише тоді, коли вони не є регулярними або такими, що повторюються.

Великобританія не стягує податки на купівлю або зберігання криптовалюти. Однак фізичні особи, які тримають криптоактиви для збільшення їх вартості або накопичують під конкретні покупки, зобов'язані сплатити податок на приріст капіталу, коли відчужуватиме свої криптоактиви.

Хоча загалом у КНР операції з криптовалютами заборонені, винятком є Гонконг. Ця китайська територія має дружнє законодавство щодо оподаткування криптовалюти. Там цифрові активи, які купуються та зберігаються як довгострокові інвестиції, не обкладаються податком. Проте податок на прибуток стягуватиметься із зареєстрованих підприємців або фізичних осіб (17%), для яких торгівля криптоактивами – бізнес.

Нагадаємо, що минулого тижня ФСБ Росії переконала главу Центробанку країни підтримати повну заборону на операції з криптовалютами у зв'язку з тим, що ними, на думку одіозної спецслужби, найчастіше користуються "небажані організації" та ЗМІ, внесені до реєстру "іноземних агентів" . Такими статусами у Росії наділені організації, ЗМІ та фізичні особи, які критикують владу.