Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей 28 січня провела громадське обговорення законодавства про азартні ігри, на якому визначено основні проблеми ринку та шляхи їх вирішення.
Про це повідомляє gamingpost.net .
Щодо проблем, то однією з основних є бюрократична тяганина під час подання документів на отримання ліцензії. Оператори грального бізнесу скаржаться, що КРАЇЛ вимагає документи, які вже неодноразово були подані та є у її розпорядженні.
Ще одна проблема – відсутність реальних важелів впливу на постачальників послуг хостингу та провайдерів телекомунікацій. Тому боротьба з нелегальними онлайн-казино – це скоріше "звіти на папері", ніж реальна зміна ситуації.
Справа в тому, що досі ніде не прописано, хто має контролювати дотримання законодавства у сфері реклами азартних ігор та яку відповідальність несуть порушники.
Не менш гострою є проблема відсутності нормативно-правової бази у сфері охорони здоров'я та соціального захисту для людей, які страждають на ігрову залежність.
Члени КРАЇЛ зазначили, що для вирішення проблем можна піти легшим, але менш ефективним шляхом – внести зміни до певних підзаконних нормативно-правових актів. Але це не вирішить проблеми глобально.
Тут потрібні ґрунтовніші кроки, зокрема, розробка проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення правового регулювання діяльності на ринку азартних ігор". Однак ця процедура триваліша за часом.
КРАЇЛ також визначила чотири основні вектори удосконалення правового регулювання діяльності на ринку азартних ігор.
1. Удосконалення процесу ліцензування. Для цього будуть розписані переліки документів, необхідні для отримання тієї чи іншої ліцензії, а також удосконалено процедуру видачі дозволу.
2. Підвищення ефективності державного контролю над ринком азартних игр. Буде уточнено повноваження щодо контролю за рекламою азартних ігор та визначено відповідні фінансові санкції за порушення. Також регулятор пропонує ввести додаткові інструменти для протидії нелегальній діяльності в мережі Інтернет.
3. Налагодження процесу сертифікації обладнання. Для цього потрібно розробити та впровадити технічний регламент.
4. Посилення механізмів для боротьби з азартними гравцями. До вирішення цієї проблеми мають приєднатися МОЗ та Міністерство соціальної політики. У країні має бути створена ефективна система закладів, де лікують ігрову залежність, а також достатньо фахівців, здатних надавати соціально-психологічну допомогу.
Однак це лише слова. Як буде справи на практиці поки невідомо.
Раніше повідомлялося, що Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей зобов'язала обмежити доступ до п'яти вебсайтів азартних ігор, які провадили діяльність в Україні без ліцензії.