Національний художній музей України у співпраці з естонським стартапом STAMPSDAQ оцифровує артефакти у вигляді незмінних токенів (NFT).
Про це повідомляється у прес-релізі музею.
NFT-експонати поділені на 5 категорій за рідкістю. Вони вже доступні для покупки на однойменному NFT-маркетплейсі STAMPSDAQ.
Бажаючі вже можуть придбати наступні NFT-картини:
Всеволод Максимович, "Карнавал" 1913
Олександр Мурашко, "Жінка з квітами" 1918 р.
Олександра Екстер, "Міст Севр", 1912
Петро Рибка, "Козак Мамай" 1855
Всеволод Максимович, "Автопортрет" 1913
Ціна кожного NFT-токена коливається від 25 до 1000 доларів на первинному ринку залежно від категорії раритетності та аукціонного попиту.
Зазначається, що оцифровані версії експонатів зберігаються на сайдчейні Polygon. Директор Національного художнього музею України Юлія Литвинець заявила, що NFT допомагають розкрити контекст створення картин, і водночас стимулюють аудиторію відвідати музей особисто та вивчити оригінальні роботи на власні очі.
"NAMU завжди в авангарді сучасних музейних практик, тому для нас важливо, що наш музей є першим в Україні, який вирішив створити NFT колекцію", - написано в прес-релізі.
Раніше повідомлялося, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав включити криптовалюти в ініціативи онлайн-захисту дітей, оскільки нерегульовані криптовалюти несуть їм загрози .