RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00

Співпраця банків з гральним бізнесом збільшить бюджетні надходження та запобіжить лудоманії: спілка підприємців

Легалізація грального бізнесу не призведе до збільшення кількості випадків ігроманії. Так вважає керівник аналітичного центру Спілки українських підприємців Андрій Єрашов.

Про це повідомляє "Цензор.нет" .

Вирішувати проблему гральної залежності, на думку Єрашова, потрібно шляхом ідентифікації гравців.

"Лудоманія – це хвороба. Коли забороняли гральний бізнес, це призвело до того, що держава з нього нічого не отримувала взагалі. В сучасних умовах людина може, сидячи вдома, грати та програвати все. Ми нічого з цим не зробимо. Це все одно, що боротися з курінням. У нас акцизи підвищуються, але на кількість курців це ніяк не впливає.Тому я не бачу жодних механізмів впливу, крім, можливо, ідентифікації такої людини та ідентифікації її доходів. Якщо ми бачимо, що людина програє умовно 100 тис. грн, а заробляє 10 тисяч, - відповідно, ми розуміємо, що людина влазить у борги. Але чи потрібна цій людині така "турбота" - ось питання", - зазначив Андрій Єрашов.

А питання ідентифікації, на думку експерта, найкраще вирішувати через банки, які надаватимуть послуги грального бізнесу.

Крім того, отримання банками ліцензій на провадження діяльності з надання послуг у сфері азартних ігор дозволить державі бачити реальні доходи грального бізнесу та отримувати податки, вважає керівник аналітичного центру Спілки українських підприємців.

"Справа в тому, що гральний бізнес був непрозорий, коли через нього проходили готівка. І там ховалося, скільки він реально заробляє. Якщо це будуть розрахунки лише безготівкові, НБУ може перевірити транзакції та встановити, чи сплачені всі податки під час виграшу", – зазначив Андрій Єрашов.

Отримання банками ліцензій на провадження діяльності з надання послуг у сфері азартних ігор, на думку Єрашова, сприятиме збільшенню конкуренції на гральному ринку.

"Чим більше буде гравців на цьому ринку, тим краще. Цю ліцензію потрібно не просто отримати, а й мати штат працівників, які там працюватимуть. Але якщо коло конкуренції збільшується, це добре", – зазначив експерт.

Раніше повідомлялося, що 27 січня 2022 року КРАЇЛ було ухвалено рішення про видачу ліцензії IBOX BANK на обслуговування грального бізнесу. Ця фінустанова стала першою в Україні, яка отримала відповідний дозвільний документ .

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Фортуна
Теги: