Завдяки легалізації грального бізнесу бюджет країни отримав 1,5 млрд грн, а гральні заклади зникли з вулиць.
Про це в інтерв'ю "Апостроф TV" заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Може для вас 1,5 млрд грн це мізерні надходження, а для мене це величезні гроші, це з одного боку. А з іншого боку, якщо говорити про результат, пройдіться вулицями міст увечері та подивіться, де всі ці ігрові заклади, які були ще два роки тому", – зауважив нардеп.
За словами Гетманцева, досягнення номер один реформи грального бізнесу полягає в тому, що "зараз жодного грального закладу немає" на вулицях.
"Ніхто не хотів цього робити, а ми взяли на себе відповідальність, ми це зробили" - сказав Гетьманцев.
Варто зазначити, що хоча нелегальні заклади з вулиць справді зникли, водночас після легалізації азартних ігор оператори гральної індустрії зосередилися в основному на онлайні. Причому реклама онлайн-казино заполонила Ютьюб, Фейсбук та інші соціальні мережі. При цьому не всі оператори працюють легально та сплачують податки.
Нещодавно КРАІЛ зажадала від власників 5 веб-сайтів, які надають доступ до азартних ігор без відповідних ліцензій на території України, закрити доступ до ресурсів. 31 січня цим особам було надіслано письмові повідомлення, які мали бути виконані до 3 лютого. Так ось, станом на 7 лютого вимогу Регулятора виконав лише один оператор.
Справді, за 2021 рік від ігорки до бюджету країни, як каже Гетманцев, надійшло 1,5 млрд. грн., які легальні оператори заплатили за купівлю ліцензій. Але варто зазначити, що ця сума на 6 млрд менше запланованих у бюджеті на 2021 рік 7,4 млрд грн.